Olej lniany należy do najzdrowszych, jest polecany m.in. w terapii dr Gersona i prof. Budwig, a także w kuracji oczyszczającej. Olej lniany można pić, dodawać do sałatek, można też stosować w formie pasty. Wykonuje się ją, miksując w mikserze przez ok. 5 minut, olej lniany i chudy biały twaróg. Olej powinien być świeży, gdy jest już gorzki, znaczy to, że się starzeje.
Proporcje:
profilaktycznie 2-4 łyżki oleju,
w lekkich schorzeniach - 4-5 łyżek,
w ciężkich przypadkach - 8-6 łyżek oleju - na 12 dag sera białego. Jeśli olej niezbyt dobrze łączy się z twarogiem, pod koniec miksowania można jeszcze dodać 1-2 łyżki chudego jogurtu. Konsystencja ma być maślana. Osoby z grupą krwi 0 lub A mogą stosować ser kozi.
Na koniec wzbogacamy właściwości odżywcze, wspierające odporność, stawy i wiele innych funkcji organizmu, dodając zawartość kapsułki mleczka pszczelego BEE POWER.
Pastę można doprawić ziołami, solą, miodem, pieprzem czy papryką lub czosnkiem, owocami. Zaleca się jeść ją 3 razy dziennie z chlebem, z warzywami, z utartym jabłkiem czy płatkami zbożowymi lub po prostu samodzielnie. Pastę trzeba koniecznie przechowywać w lodówce. Dodatki te mogą stosować osoby je tolerujące.
Więcej na temat oleju lnianego, siemienia lnianego: